To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Archiwum - [POZNAŃ] Likwidacja sklepu zoologicznego

nff - Pią Paź 18, 2013 07:11
Temat postu: [POZNAŃ] Likwidacja sklepu zoologicznego
Jeden z Poznańskich sklepów zoologicznych (który - info na priw) zostaje zlikwidowany, więc pozbywają się zwierzaków ZA DARMO, co stanowi nie lada gratkę dla terrarystów,
z aktualnych informacji wynika, że DT pilnie poszukują już tylko dwa podstarzałe szczury i kilka koszatniczek
Jeżeli ktokolwiek zaoferuje DT, a nie posiada klatki, mogę pożyczyć
wszelkie niezbędne artykuły - typu karmy i żwirek zapewnia Fundacja Animal Security, która się sprawą zajmuje

MAMY CZAS DO PONIEDZIAŁKU!
zwierzęta nadal znajdują się w sklepie

limomanka - Pią Paź 18, 2013 11:27

nff, a SPS wie o sprawie?
nff - Pią Paź 18, 2013 20:40

Nie wiem, ale wątpię, sprawa jest ekspresowo załatwiana, wczoraj AS dostało informację, 4 szczury są już w DT, reszta zwierząt również
skontaktuję się z kimś bliżej tematu, zostałam tylko poproszona o zamieszczenie ogłoszeń

Starsza Pani - Pią Paź 18, 2013 20:50

nff, a dwa podstarzałe szczury jakiej są płci i w jakim wieku?
nff - Pią Paź 18, 2013 22:51

szczerze - nie wiem, osobiscie jadę tam jutro ogarnąć szczegóły, jeżeli się ze wszystkim wyrobię; z informacji, które dostałam jest to para (co można dwojako interpretować) podstarzałych szczurów.
Mniej więcej znam ten sklep i stawiam na samice i samca, którzy służyli do rozmnażania, ale posiadają osobne klatki i większość czasu przebywają osobno chyba, że była pora uzupełnić "towar"
Jest trochę zamieszania z racji ilości różnych zwierząt, które trzeba było stamtąd zabrać i znaleźć im dt, zorganizować klatki itd., ale postaram się jutro się tam zjawić, niestety najwcześniej po południu, więc jeżeli ktoś mógłby tam pojechać na zwiady, a najepiej zabrać te zwierzęta to byłoby super. Jednocześnie chciałabym przypomnieć, że Animal Security pokryją wszelkie koszty, osoby kyóre w tej sytuacji pomogą będą traktowane jako DT fundacji i mogą liczyć na wszelką pomoc.

nff - Sob Paź 19, 2013 20:33

Byłam dzisiaj na zwiadach, aktualny stan sklepu wynosił:
1 króliczek
1 mysz kolczasta
3 koszatniczki
1 chomik dżungarski
1 myszoskoczek
co najmniej 7 myszy (2 samce w osobnych klitkach)
3 szczurze maluszki, na moje oko maksymalnie 3 tygodniowe, czarne kaptury standardy
na tyłach na pewno 1 dorosła samiczka standardowy czarny kapturek,
PARA trzymana RAZEM (według ekspedientki szczurzyca jest za stara na mioty i już dawno żadnego nie miała ::) ) według obsługi szczury te są bardzo stare "niewiele im zostało" , z oddali wyglądały mi na jakieś potargane wyjaśniałe haszczaki, DO ODDANIA RAZEM, pani ekspedientka była bardzo przeciwna ich rozdzielaniu, mimo, że nie są kastrowani, także w razie odebrania trzeba brać dwójkę

Jeden ze szczurzych maluszków ma 100% DS, jutro zostanie odebrany - samczyk
wiem, że Fundacja ma jakieś DT dla tych zwierząt i czekają na odebranie, nie wiem jednak czy wszystkie.
Nie wiem też czy na tyłach są jeszcze jakieś zwierzęta.

Nie mniej - DT NADAL PILNIE POTRZEBNE
ja niestety klatki aktualnie pożyczyć nie mogę - pojechała dla koszy

Rozmawiałam z obsługą na temat terrarystów i ich zainteresowania tematem, sklep oficjalnie nie ogłasza, że zwierzęta są za darmo, by nie kusić tych, którzy brzuszki węży chcą napełnić, także trzeba podejść do sprawy delikatnie i dyskretnie.

dodatkowo w sklepie są promocje 40-50% na karmy (mają też VL, ale większość to karmy marnej jakości) i akcesoria, chociaż niewiele już zostało

SKLEP ZOSTAJE ZAMKNIĘTY W OKOLICACH WTORKU!



edit: jeżeli ktoś działa na forach dotyczących wymienionych zwierząt, uprzejmie proszę o rozgłaszanie

limomanka - Sob Paź 19, 2013 20:58

Czyli co - zostawiamy to fundacji i forom, czy wrzucić na fb?
Starsza Pani - Nie Paź 20, 2013 00:32

nff, starszą dziewuszkę mogłabym wziąć, zaraz zapytam o dt dla niej w Poznaniu. Moze znajdzie się ktoś z Wawy, kto wziąłby chłopaka?
Cegriiz - Nie Paź 20, 2013 03:07

Jakby znalazł się transport do Warszawy to bym mogła zgarnąć tę mysz kolczastą. Trochę doświadczenia mam.
nff - Nie Paź 20, 2013 08:14

Ale super!
Transport jest na DZISIAJ
jeżeli jesteście zdecydowane, wysłałam Wam na PW mój numer telefonu, bo siedzę pół dnia na uczelni, a chłopak który zmierza tą trasą wyjeżdza o 17tej, więc proszę o wiadomości najlepiej do 14 co bym zdążyła uciec z zajęć i zabrać ziwerzaki ze sklepu.

Starsza Pani chodzi Ci o samiczkę, która jest z samcem, czy o tę która jest osobno? Jeżeli o tę która jest z samcem, to trzeba znaleźć DT w Warszawie lub Poznaniu już dzisiaj.

limomanka na razie jakoś dajemy radę, myślę, że pomoc bardzo się przyda gdy wszystkie szczury będą w bezpiecznych DT

Maszka - Nie Paź 20, 2013 20:42

Dwie starsze samice jadą do Warszawy do SP. 3 maluszki są u mnie, dwie samiczki wciąż do adopcji - po odkarmieniu. Dorosły samiec około 1,5 roku - przepiękny husky - u mnie, też na DT.

4 myszy kolczaste jadą do Wawy na DT.

W sklepie pozostały:
dużo myszy (około 30-40) w tym dwa mioty, samiec bez uszu, samica z niedowładem tylnych kończyn.
Jeden miot zgarnia jutro wero; 3 samice zdrowe, samicę z niedowładem i samca bez uszu bierze klim. Emi prawdopodobnie bierze na DT jednego dorosłego samca. Jest możliwość domu w Białymstoku, potrzeba transportu i tymczasowego DT w pń do czasu transportu (5-6 samic).

Piękny biały królik oraz piękny biały chomik z czarnymi oczkami.

Sytuacja 3 koszy jest niepewna, jej nie ogarniam.

POTRZEBA DT DLA MYSZY NA TYDZIEŃ! 4 SAMICE I 2 SAMCE. W WEEKEND JEST TRANSPORT DO KRAKOWA.

Cegriiz - Nie Paź 20, 2013 22:43

Kurczę, szkoda że dopiero teraz. Chomika bym mogła na DS w Warszawie u siostry umieścić.

Myszy już w domu.

Starsza Pani - Nie Paź 20, 2013 22:55

Dwie szczury odebrane i jadą jutro rano z Susu (dzięki Susu :kwiatek: ) do Pulsvetu.
nff - Pon Paź 21, 2013 05:51

Dziękuję, jesteście najlepsze! :serducho:
Cegriiz - Pon Paź 21, 2013 05:56

Napiszcie mi jak bedzie z ponownym transportem do W-wy to przygarnę jeszcze chomika.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group