To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Archiwum - Oddam 2 dorosłe szczury [Pilzno, Słotowa]

nimris - Pon Wrz 23, 2013 22:50
Temat postu: Oddam 2 dorosłe szczury [Pilzno, Słotowa]
1. Liczba szczurów do oddania: 2

2. Płeć szczurów: samica czarno-biała- Młoda, szary kastrat- Fikus

3. Wiek szczurów: samica ok. 1,5 roku, kastrat ok. 2 lat

4. Miasto: Pilzno, Słotowa

5. Możliwość transportu przez właściciela do innych miast: ewentualny dowóz do Lublina lub Gliwic, niestety nie w każdym terminie

6. Choroby, które szczury przechodzą/przechodziły: Samiec został wykastrowany w wieku 6 miesięcy, nie miał nigdy żadnych problemów zdrowotnych oprócz niewielkiego przeziębienia,
Samica jak miała ok. 2 miesiące z niewiadomego powodu (być może została mocno ugryziona przez inną samicę pod ogonem) wygryzła sobie część odbytu do tego stopnia, że groziła jej martwica jelita, weterynarz dał jej tydzień na jakąkolwiek poprawę, jeśli nic by nie ruszyło musiałabym ją uśpić. Na szczęście malutka była bardzo silna, wszystko idealnie się zagoiło, a teraz nie ma śladu po urazie, wszystko działa jak trzeba i nie było z nią od tego czasu problemów.

7. Charakter, usposobienie szczurów: Samiczka jest bardziej ciekawska niż samiec, on musi się dłużej przyzwyczajać do nowych sytuacji, żeby poczuć się komfortowo, jest z niego lekki panikarz, samiczka jest odważniejsza :) Obydwa bardzo lubią szaleć po pokoju.

8. Stosunek szczurów do człowieka: Bardzo łagodne, nigdy nie ugryzły, nawet przy zastrzykach. Tolerują głaskanie, ale nie sprawia im większej przyjemności, chętnie przybiegają na zawołanie i lubią chodzić po kolanach.

9. Stosunek do innych szczurów: Bez problemu dogadują się z innymi szczurami niezależnie od wieku, wcześniej żyły w stadku 6 szczurów. Kastrat przez 2 tygodnie mieszkał w klatce z innym samcem (z jajkami), zachowywał się idealnie wobec niego

10. (Jeśli szczury są starsze) Powód oddania: Przeprowadzka, na nowym mieszkaniu nie będę mogła ich trzymać, o wypuszczaniu nie wspominając (niestety nie mam komfortu znalezienia innego, w którym będę mieszkała ze zwierzakami). Mogłabym zostawić je u narzeczonego, ale nie byłyby wypuszczane z klatki- nie mam serca, żeby je tak męczyć, mimo, że raz na jakiś czas bym je widywała.

11. (Jeśli szczury są młode) Sposób, w jaki doszło do rozmnożenia: brak

12. (Jeśli szczury są różnej płci powyżej 4,5 tyg. życia) Czy samce są oddzielone od samiczek: brak

13. Dodatkowe akcesoria do oddania razem ze szczurami: klatka

14. Czy szczury są do oddania razem, czy mogą być rozdzielone: razem

15. Wymagania wobec przyszłego właściciela: osoba odpowiedzialna, najlepiej pełnoletnia

16. Zdjęcia szczurów:
https://plus.google.com/photos/102314549002462221078/albums/5926917198825433025?authkey=CPHC5fGPzKbH_AE
17. Kontakt: pw, zainteresowanym więcej informacji przekażę przez telefon, który podam we wiadomości

18. Kilka słów o szczurze: Oba były zawsze wypuszczane, żeby jak najwięcej biegały po pokoju, niewiele niszczą (oczywiście wszelkie jedzenie należy pochować i mieć na nie oko), załatwiają się tylko w klatce. W klatce niestety nie udało mi się nauczyć ich czystości, załatwiają się na półki i sikają na hamaki (jak większość szczurów), więc trzeba po prostu częściej im sprzątać. Miały kontakt przez klatkę z kotem i psem, zupełnie nie reagują na ich obecność. Ostatnio dostawały karmę Tima Rattima, co w parze ze zbyt małą ilością ruchu (brak możliwości wypuszczania ich na długo w miejscu gdzie teraz przebywam) dało wielkie, tłuściutkie brzuszki, których od 2 tygodni staramy się pozbyć.

mmarcioszka - Pon Wrz 23, 2013 23:14

nimris, album ze zdjęciami nie działa.
limomanka - Wto Wrz 24, 2013 11:51

Ja nie mam problemu z otwarciem albumu.
Karena - Wto Wrz 24, 2013 12:48

Album otwiera się tylko zalogowanym.
nimris - Wto Wrz 24, 2013 19:35

Teraz już powinno być ok, nie zauważyłam, że nie było ustawione na udostępnianie publiczne.
mmarcioszka - Nie Paź 20, 2013 21:24

Aktualne?
nimris - Śro Paź 23, 2013 20:34

Ogłoszenie już nieaktualne


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group