To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Archiwum - Kastrat fuzz szuka domu IDEALNEGO!!

LalaAla - Pon Sie 12, 2013 21:12
Temat postu: Kastrat fuzz szuka domu IDEALNEGO!!
1. Liczba szczurów do oddania: 2

2. Płeć szczurów: Kastrowany samiec i niesterylizowana samiczka

3. Wiek szczurów: Sznaps- fuzzik niecałe 2 lata, Emsi- rok

4. Miasto: Gdynia

5. Możliwość transportu przez właściciela do innych miast: tylko w obrębie Trójmiasta

6. Choroby, które szczury przechodzą/przechodziły: oba przechodziły "standardowe" zapalenia płuc. Dzisiaj- zdrowe jak ryby.

7. Charakter, usposobienie szczurów: Oba są niezwykle kontaktowe i proludzkie. Ciekawskie i bardzo odważne. Wchodzą na ręce nawet zupełnie obcych osób. Nie boją się psów. Na wybiegach są mega kontaktowe, co chwilę podbiegają do człowieka, wspinają się na kolana, ramiona. Uwielbiają się bawić w ganianego z ręką. Cud- miód i orzechy!!!

8. Stosunek szczurów do człowieka: Opisane wyżej.

9. Stosunek do innych szczurów: Łatwo się łączą z innymi szczurami, bez spin.

10. (Jeśli szczury są starsze) Powód oddania:

13. Dodatkowe akcesoria do oddania razem ze szczurami: Brak

14. Czy szczury są do oddania razem, czy mogą być rozdzielone: TYLKO RAZEM

15. Wymagania wobec przyszłego właściciela: Wizyta przed i poadopcyjna, podpisanie umowy adopcyjnej, obowiązek wrzucania na forum raz na 2 tygodnie (minimum) choć jednego zdjęcia.

16. Zdjęcia szczurów: (wybaczcie cyc mego lubego :D )
http://imageshack.us/photo/my-images/9/kcvs.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/543/oyve.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/5/3bcq.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/59/frlz.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/21/y76p.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/822/tog2.jpg/


17. Kontakt: PW przez forum.

18. Kilka słów o szczurze: Sprawa jest bardzo nagląca a sytuacja, w której się znalazłam jest fatalna. Musimy znaleźć KONIECZNIE dom, chociaż tymczas, do połowy września. Nie chcę tu pisać dokładnie o co chodzi ale od nowego domu zależy życie innego zwierzaka. Zanim podjęliśmy decyzję o poszukaniu szczurkom nowego domu podjęliśmy wszelkie próby rozwiązania problemu łącznie z zasięganiem porad specjalisty. Niestety wszelkie próby spełzły na niczym. Sytuacja jest skomplikowana i długa dlatego nie chcę jej tu opisywać. Po krótce: psu, którym się opiekuję od ponad półtora roku (a który przebywa w schronisku) grozi eutanazja. Musi zostać zabrany w ciągu miesiąca ze schronu. Niestety psiak reaguje agresją na szczurki. Odbyliśmy 8 sesji z behawiorystą, które nie dały żadnych efektów. Podjęliśmy ultraciężką decyzję. Doszliśmy do wniosku, że szczurki mniej odczują zmianę domu niż psiak.. stratę swojego życia. Dlatego moja prośba o pomoc jest naprawdę nagląca i poważna.
Wiem, że to nie w porządku ale bardzo bym chciała, żeby ktoś kto od dawna jest na forum w pierwszej kolejności mógł się nimi zaopiekować. Po prostu byłabym spokojniejsza gdyby przygarną je ktoś, kogo "znam" od dłuższego czasu. Może to być chociaż tymczas, będziemy wtedy razem intensywnie szukać domu. Najlepiej, żeby dom był z Trójmiasta. Stawiam same obostrzenia i wiem, że trudno będzie znaleźć taki domek ale mam nadzieję, że się to uda. Jeśli ktoś będzie zainteresowany pomocą to może spokojnie zapytać na PW o dokładny powód. Sprawa jest naprawdę pilna.

taivas - Wto Sie 13, 2013 08:49

Wiem, że pewnie bez sensu piszę, skoro są do oddania tylko razem, ale jakby coś się zmieniło w tym temacie to pewnie mogłabym przygarnąć jegomościa (bo stadko panów mamy w naszej klatce). Na adoptowanie dwójki nijak nie mam szansy.
Tak czy owak trzymam kciuki, żeby najlepiej faktycznie poszły wspólnie do kogoś. Za dobry domek. :kciuki:

LalaAla - Wto Sie 13, 2013 08:56

taivas a czy gdyby Emsi została wysterylizowana to czy byłabyś w stanie adoptować dwójkę?
taivas - Wto Sie 13, 2013 08:57

No właśnie na dodatkową dwójkę niestety nie mam warunków. :( U nas w sumie 5 to max.
LalaAla - Wto Sie 13, 2013 09:03

Nawet gdyby do tej dwójki doszła Furetka Plusa za darmo? Wiem, że kombinuję ale uaktualniłam opis w ogłoszeniu i generalnie więcej wyjaśniłam- jestem naprawdę w sytuacji podbramkowej..
taivas - Wto Sie 13, 2013 09:07

Na chwilę obecną nie chcę nic obiecywać jeśli chodzi o dwójkę, ale przegadam sprawę z TŻ. Ok? Najpóźniej jutro dam znać, żeby więcej nie trzymać Cię w niepewności. Ale jak ktoś pewny się w międzyczasie znajdzie to niech idą, jeśli od razu mogłyby iść razem.
LalaAla - Wto Sie 13, 2013 09:40

To mógłby być nawet tymczas a my byśmy szukali bardzo intensywnie wtedy domu dla nich.. Pogadaj proszę z TŻem, każda pomoc się liczy.
furburger - Wto Sie 13, 2013 16:09

szkoda że nie można osobno, kastracika bym przyjęła ,dwójkę (jeśli samica by była ciachnięta) mogłabym dopiero po przeprowadzce do własnego mieszkania czyli najwcześniej październik, listopad :( , także nie pozostaje mi nic innego jak trzymać kciuki, za super domek
Szczurzy Tata - Śro Sie 14, 2013 15:57

Wstępnie jesteśmy z taivas zainteresowani zabraniem obu zwierzaków. Konkrety będą znane w sobotę/niedzielę, najpierw chcemy się spotkać z LalaAla
LalaAla - Pon Sie 19, 2013 18:20

taivas i Szczurzy Tata zdecydowali się nam pomóc :) ratując tym samym życie innej istoty :) Nasze smrody idą do nich pod koniec września tak więc temat chyba na razie zostanie tu? :)
mmarcioszka - Pon Sie 19, 2013 18:23

LalaAla, temat może zostać, aż szczury nie trafią do taivas i Szczurzego Taty - dajcie tylko znać, kiedy ogony u Was będą ;)
LalaAla - Wto Sie 20, 2013 18:42

Sprawa wygląda tak- jeśli uda się bezproblemowo połączyć nasze szczurki ze stadem taivas to one zostaną u nich :) A jeśli jednak wynikną jakieś komplikacje i nie uda się połączyć ogonków to nadal będziemy szukać im nowych domków. taivas pozwoliłam sobie wyjaśnić sytuację :)
taivas - Wto Sie 20, 2013 22:10

Jasne, spoko. :)

Właśnie taki jest plan - próba połączenia (oby udana), a w razie komplikacji szukamy domku "awaryjnego", więc jak ktoś byłby w stanie się zdeklarować na taką pomoc w nagłej sytuacji, to byłybyśmy wdzięczne i wdzięczni. :)

LalaAla - Śro Sie 21, 2013 08:50

Tak jak napisała taivas- bardzo prosimy o zgłaszanie się "awaryjnych domów tymczasowych" jeżeli przydarzy się taka sytuacja, że nie uda się dołączyć się naszych ogonków do ich stada. Byłoby idealnie gdyby DT był z Trójmiasta :) W razie pytań proszę pisać PW bo DT ma pewne określone zasady z naszej strony :)
smeg - Śro Sie 21, 2013 10:11

Ja mogę wziąć ogonki na DT ;) Co prawda pod koniec września wyjeżdżam, ale jednak na tydzień, a nie na trzy jak było w planach, poza tym wracam 2 października.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group