To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Archiwum - Poszukiwane DT we Wrocławiu i okolicach - 3 mioty

Lizz - Wto Kwi 09, 2013 15:56
Temat postu: Poszukiwane DT we Wrocławiu i okolicach - 3 mioty
Witam!

Trochę się rozpiszę, żeby sprawa była jasna. 19 marca br. zabrałam szczury od właściciela, który je niekontrolowanie rozmnażał. Oddał mi 4 maluchy (dziewczynki) oraz ojca (żeby nie było więcej miotów). Dziewczynki (temat tutaj -> http://szczury.org/viewto...f=163&t=40049), dwie pojechały do nowego domu w Ciechanowie i jak się okazało jedna z nich urodziła (jej ciąża umknęła uwadze wszystkim, którzy ją oglądali przez dwa tygodnie bycia u nas). Po tym dwie pozostałe siostry zostały wzięte pod lupę i stwierdzono ciążę. Tak więc nie pojechały do nowego domu, tylko zostały u mnie, żeby urodzić. Dzisiaj urodziły obie (nie wiadomo jeszcze ile maluchów - myślę, że około 9-10 na jedną) dla obu miotów będzie potrzebne DT we Wrocławiu za około 4 tygodnie.

Po za tym nieodpowiedzialny "hodowca", od którego są obecne mamusie ma u siebie 2 miot, z tej samej matki. Kiedy tam byłam 19.03 maluchy miały około 2 dni, tak więc postanowiłam ich wtedy nie brać i podejść do niego za 4 tygodnie. Będzie to około 15.04, dla tego 2 miotu też poszukuję DT. Nie chcę żeby zostały u tego faceta, bo on się nie zna w ogóle na szczurach, niekontrolowanie je rozmnaża, poprzedni miot w połowie sprzedał nie wiadomo komu...

Sama mam w domu swoje 7 szczurów, do tego jeszcze ojciec obu miotów, który musi zostać na okres leczenia (około miesiąca). Nie mam więc warunków na trzymanie takiej ilości zwierząt, ale nie mogę też pozwolić aby zostały u tego faceta i nie znalazły ciepłych domków.

Proszę więc o każde DT najlepiej we Wrocławiu, żeby można im było pomóc.

Sayu - Wto Kwi 09, 2013 18:11

W jednym miocie jest chyba pięć maluszków, z tego co wiem :o
Lizz - Wto Kwi 09, 2013 18:20

Myślę, że w jednym miocie jest 9-10 maluszków. Może mniej. Nie liczyłam jeszcze, bo dopiero dzisiaj się urodziły, matki nie opuszczają ich, nie chcę ich stresować. Może i macie rację z tym usypianiem, ale nie mam chyba serca żeby wybrać maluchy do uśpienia, bo wg jakich kryteriów?
Matki były i są odpowiednio dożywiane. Ich stan zdrowia na początku ciąży, jak i pod koniec był dobry. Zachowanie również nie wskazywało na żadne osłabienie, czy niedożywianie. Nie martwcie się, czytałam na temat ciąż i maluchów. Warunki mają teraz dobre, ciepło i przytulnie. Temat miał dotyczyć DT we Wrocławiu, a nie rozprawki o usypianiu malców...

Mai-ah - Śro Kwi 10, 2013 06:38

Lizz, u mnie szału warunkowego nie ma ale jakby co jestem z Wrocławia i mogę na niedługi czas wziąć trochę maluchów na DT. Daj znać czy się przydam to zacznę organizować większą klatkę niż obecna chorobówka. Chociaż na kilka maluchów na jakiś czas i w chorobówce nie będzie im źle. Aha - jakby co to wolę potymczasować dziewczynom bo sama mam samiczki. Ale jakby była konieczność wziąć na DT chłopaków to też damy radę ;)
AngelsDream - Śro Kwi 10, 2013 10:23

Bardzo proszę, by w tym wątku pojawiały się tylko konkretne oferty DT lub informacje dotyczące szczurów, ich ewentualnego stanu zdrowia, adopcji, etc.

Od tego momentu wszystkie wpisy, które mają na celu omówienie decyzji autorki tematu, będą karane ostrzeżeniami o wartości 1.

Wcześniejsza dyskusja została wydzielona, zaraz poszukam jej odpowiedniego działu, opatrzę komentarzem - tam jak najbardziej można rozmawiać dalej w ramach regulaminu.


http://forum.szczury.biz/...p=859258#859258


AD

Mai-ah - Śro Kwi 10, 2013 21:18

A to i tu napiszę - w razie potrzeby mogę zgarnąć jeden miot z mamuśką i odchować u siebie.
Ebia - Śro Kwi 10, 2013 22:19

Lizz, ja niestety nie mogę dać DT dłuższego, niż kilka dni, ale gdyby znalazły się domki w Łodzi lub okolicy, to jak najbardziej mogę pomóc w wizycie przedadopcyjnej :wink: Ewentualnie przetrzymać u siebie kilka dni, gdyby jechały przez Łódź do dalszych domków i musiałyby czekać tu na dalszy transport
Kluska - Czw Kwi 11, 2013 09:16

Ja mogę dać DT dla samiczek, gdyby ktoś mógł pożyczyć klatkę za 4 tygodnie, byłoby idealnie :)
Dori - Czw Kwi 11, 2013 09:19

Jeśli będzie potrzeba, postaram się pomóc w transporcie po Polsce ;)
limomanka - Czw Kwi 11, 2013 10:35

Czy ja dobrze liczę i ok. weekendu majowego maluchy będą już dość duże by je oddzielić od matki? Będę w tym czasie w Legnicy i Wrocławiu i mogłabym dać tymczas dla 2-3 samców.
Lizz - Pią Kwi 12, 2013 16:05

limomanka napisał/a:
Czy ja dobrze liczę i ok. weekendu majowego maluchy będą już dość duże by je oddzielić od matki? Będę w tym czasie w Legnicy i Wrocławiu i mogłabym dać tymczas dla 2-3 samców.


Na razie jakoś wszystko poukładałam. Zobaczmy co będzie za 4 tygodnie. Mateczki na razie karmią pięknie, więc liczę, że całe mioty przeżyją. Zdjęć na razie nie ma co robić, bo wszystkie takie same. No może z 4 już się czarne robią. Jeżeli za 4 tygodnie Twoja oferta będzie aktualna i będzie potrzebne DT to bardzo chętnie:)

Mai-ah - Nie Kwi 14, 2013 12:56

Pierwsze zdjęcia lizawek, czyli jednego z miotów który do mnie trafił na odchowanie i socjalizację :) http://forum.szczury.biz/...p=861115#861115
Karena - Sob Cze 08, 2013 12:44

Czy ogłoszenie aktualne?
Karena - Sob Cze 08, 2013 12:44

Czy ogłoszenie aktualne?
Lizz - Sob Cze 08, 2013 14:23

Do zamknięcia.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group