To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Archiwum - Balbinka [Poznań]

gosik78k - Pon Mar 25, 2013 20:14
Temat postu: Balbinka [Poznań]
Cześć!
Niestety jestem zmuszona zwrócić się o pomoc do przyjaciół szczurów.
Mam dziewczynkę, Balbinkę. Ma 2,5 roku. Przeszła już dwie operacje (miała usuwane guzy). Niestety pojawił się kolejny :( Problem w tym, że niestety nie stać mnie już na leczenie Balbinki :( Moja sytuacja finansowa uległa dużej zmianie, niestety na niekorzyść.
Pilnie potrzebuję osobę, która zaopiekuje się Balbi. I będzie w stanie zapewnić jej lepszą starość :(
Szczurek jest oswojony i kochany.
Widać, że ma już swoje latka, bo nie skacze i nie biega jak dawniej. Dodatkowo często zdarza jej się podczas biegania po pokoju usnąć na dywaniku koło łóżka.
Jest fantastyczna! I bardzo kochana!
Chciałabym znaleźć jej ciepły domek...
Nie ukrywam, że jest to dla mnie bardzo trudna sytuacja.. Bardzo smutna :( Ale tak będzie dla niej lepiej..
Balbinka mieszka w Poznaniu.

1. Ilość szczurów do oddania: 1
2. Płeć szczurów: samiczka
3. Wiek szczurów: 2,5 roku ( 09.10.2010)
4. Miasto: Poznań
5. Możliwość transportu przez właściciela do innych miast: brak
6. Choroby, które szczury przechodzą/przechodziły: usuwane guzy listwy mlecznej
7. Charakter, usposobienie szczurów: Balbinka jest już DOJRZAŁA :) Jest spokojna. Uwielbia jeść! :) Miała koleżankę, która została humanitarnie uśpiona kilka miesięcy temu :( . Balbinka nie lubi kiedy ktoś nieproszony wkłada nagle palce w sztachetki klatki.
8. Stosunek szczurów do człowieka:nie gryzie, ale nie przepada za byciem na rękach - jest dość płochliwa
9. Stosunek do innych szczurów: miała koleżankę, znały się niemal od urodzenia - znakomicie się toloerowły
10. (Jeśli szczury są starsze) Powód oddania: niemożliwość zapewnienia szczurce odpowiedniej opieki na starość :(
11. (Jeśli szczury są młode): -
12. (Jeśli szczury są różnej płci powyżej 4,5 tyg. życia): -
13. Dodatkowe akcesoria do oddania razem ze szczurami: ręcznik, kawałki materiału na hamak (Balbinka je uwielbia)
14. Czy szczury są do oddania razem, czy mogą być rozdzielone: -
15. Wymagania wobec przyszłego właściciela: chciałabym aby Balbinka miała przyjemną i spokojną starość.. Żeby spokojnie pociągnęła jeszcze jak najdłużej
16. Zdjęcia szczurów: Zdjęcia wrzuć na photobucket, imageshack.us itp. i dodaj w formie miniaturek - tutaj poradnik.
17. Kontakt: forma kontaktu z Tobą - e-mail, prywatna wiadomość na forum.
18. Kilka słów o szczurze: UWIELBIA JEŚĆ! Lubi w sumie wszystko :) Nie przepada przebywać na rękach, nie jest przyzwyczajona do kąpieli, reaguje na cmokanie/nawoływanie/potrząsanie czymś do jedzenia, np. płatkami w kartoniku; PRAWDOPODOBNIE POTRZEBNA JEJ OPERACJA - JEŚLI WETERYNARZ PODEJMIE SIĘ LECZENIA TAK ŻYCIOWEJ SZCZURKI (nie wiadomo czy Balbinka przeżyje narkozę )

nausicaa - Śro Mar 27, 2013 16:49

jeśli miałaby być operowana to tylko pod narkozą wziewną. nie wiem, czy ktoś zdecyduje się na adopcję starszej szczurki z guzami. może załóż na wszelki wypadek bazarek i zacznij zbierać pieniądze na operację. we wrocławiu mają narkozę wziewną?
cornflakegirl - Czw Mar 28, 2013 12:42

Nie przesadzałabym z tą narkozą wziewną. Zależy jak się wybudzała? Jak reagowała na narkozę? Chyba lepiej dać jej szansę na dłuższe życie i zaryzykować operację z narkozą iniekcyjną niż skazać ją na rośnięcie tego guza i w końcu eutanazję. No i co to za guz, gdzie jest, widział go wet?
Cegriiz - Czw Mar 28, 2013 13:06

cornflakegirl, 2,5 letniego szczura pod iniekcją ?

Nie sądzę.

Bel - Czw Mar 28, 2013 13:12

ja pierdziu nie demonizujcie iniekcyjnej narkozy tak. Do tej pory nie było innej i jakoś wszyscy ją stosowali. Wet spokojnie może podac wybudzacz po operacji.
sachma - Czw Mar 28, 2013 13:37

Off-Topic:
moje szczury były operowane w różnym wieku, zawsze z dobrym skutkiem, zawsze w narkozie iniekcyjnej, nie przesadzałabym tak - najstarszy miał 2lata 4 miesiące i miał ropomacicze i kilka guzów na listwie - operacja poszła bez kłopotu, tak jak i wybudzenie.

fixatiffka - Pią Mar 29, 2013 14:13

a jaki balbinka miała kontakt z tamtą szczurką? dominująca czy raczej uległa?
Maszka - Sob Mar 30, 2013 15:57

Off-Topic:
W Poznaniu możesz spróbować uderzyć do dr Czerwińskiego (homeopatia) - koszt zabiegu na wziewce to około 80zł, czyli bardzo mało - tylko nie wiadomo, czy się podejmie - ja mam z nim złe doświadczenia, ale chirurg podobno z niego dobry. Jeśli nie on to polecam iniekcję u dr Lisieckiej, operowałam już tam starsze szczurki, nie ma żadnego problemu, jeśli ze szczurką jest poza tym wszystko dobrze. Z oddaniem starszej, chorej szczurzycy może być problem, także może postaraj się uzbierać pieniądze, na bazarku z zaznaczeniem celu? A może dogadasz się z jakimś lekarzem na rozłożenie płatności na raty?

pszczoła - Sob Mar 30, 2013 16:16

Wziewka dla szczurow jest jeszcze na Mieszka (ale tam jest drogo), oraz w lecznicy przy wieży RTV.
Mao - Sob Mar 30, 2013 21:22

Off-Topic:
pszczółka, jest wziewka dla szczurów przy wieży rtv? Ok. miesiąc temu nie mieli końcówek, o ile dobrze pamiętam?

pszczoła - Sob Mar 30, 2013 21:44

Nashi mówiła, że mają...
Nashi - Sob Mar 30, 2013 22:25

pszczółka napisał/a:
Nashi mówiła, że mają...

Off-Topic:
?
Ja nic o tym nie wiem, czy mają, ogólnie nie rozmawiałam z nimi o operacjach. Miałam zapytać o końcówki przy najbliższej wizycie, a ta będzie dopiero po świętach.

Kami - Sob Mar 30, 2013 22:39

Bo to ja pszczółce mówiłam. :wink: Byłam tam jakieś 1,5 tygodnia temu, to powiedzieli, że wziewkę mają i dla szczurów też. Dr Tomaszewska mówiła, że ona w ogóle nie przeprowadza zabiegów, operuje inny wet - chirurg.

Edit: ale dopytajcie, jeśli będziecie miały okazję, bo konkretnie o końcówki nie pytałam

Bel - Nie Mar 31, 2013 00:34

hmm wy tak sobie debatujecie nad końcówkami a co się ze szczurem dzieje nie wiadomo...
Nashi - Nie Mar 31, 2013 00:39

Bel, dowiedzielibyśmy się, gdyby właścicielka coś na ten temat napisała...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group