To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Archiwum - Szukam samczyka dla mojej Fifi

Michas - Wto Mar 19, 2013 15:12
Temat postu: Szukam samczyka dla mojej Fifi
Witam wszystkich serdecznie , mam moja samiczke juz od roku i mysle ze przydało by jej sie towarzystwo .
Szukam samczyka , około roku i zdrowego .
Okolice Strzelec opolskich .

mmarcioszka - Wto Mar 19, 2013 15:18

Michas, szukasz kastrata, czy Fifi jest wysterylizowana?
Michas - Wto Mar 19, 2013 16:02

Nie, nie jest i samczyk nie kastrat .
Chciałbym młode dla moich siostrzenic , bo sa zachwycone tymi zwierzatkami .

Michas - Wto Mar 19, 2013 16:07

to moja Fifi.
Martini - Wto Mar 19, 2013 16:09

Michas, jest mnóstwo młodych szczurów na forum do adopcji - jeśli nie w tym momencie, to mogą być za dzień czy dwa. Masz szansę dostać młode, już zsocjalizowane szczurki. Rozmnażanie zwierząt poza hodowlą jest nielegalne (przeczytaj ustawę).
No i pytanie - czy zwierzę to naprawdę dobry prezent? Przepraszam, że zapytam, bo pytanie o wiek nie jest najlepsze;), ale ile lat mają Twoje siostrzenice?

Cegriiz - Wto Mar 19, 2013 16:09

Michas, to proponuję Ci regulamin przeczytać tego forum.

". Kierujemy się dobrem zwierząt. W związku z tym nie zgadzamy się na bezmyślne rozmnażanie szczurów."

http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=2
To co Ty chciałbys zrobić to jest właśnie bezmyślność.
Lepiej adoptować maluchy z forum lub kupić w zarejestrowanej hodowli.

smeg - Wto Mar 19, 2013 16:09

Mnóstwo młodych znajdziesz do adopcji w dziale "Oddam" na tym forum. Możesz też kupić szczurki rodowodowe z jednej z hodowli zrzeszonych w Stowarzyszeniu Hodowców Szczurów Rasowych w Polsce. Nie należy rozmnażać szczurów o nieznanym pochodzeniu, ze względu na możliwość wystąpienia wad genetycznych. Poza tym ponad roczna samiczka jest za stara na pierwszą ciążę, może mieć problemy z porodem i odchowaniem młodych. Miot może liczyć 10-20 szczurków, a Twoje siostrzenice nie przygarną chyba takiej ilości.

http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=11944 - tutaj możesz poczytać więcej o konsekwencjach lekkomyślnego rozmnażania.

Polecam za to przygarnięcie dla Fifi samiczki lub kastrata do towarzystwa, bo szczury to zwierzęta silnie stadne i nie powinny żyć pojedynczo. Na pewno zobaczysz różnicę w jej zachowaniu ;)

mmarcioszka - Wto Mar 19, 2013 16:15

Michas, poczytaj forum, zaadoptuj Fifi koleżankę lub kastrata, a z siostrzenicami porozmawiaj i poszukajcie na forum maluchów do adopcji lub zapiszcie się na miot do jednej z hodowli z SHSR ;)
Oli - Wto Mar 19, 2013 19:20

Michas, oprócz tego co słusznie napisały dziewczyny napiszę coś z medycznego punktu widzenia - pierwszy poród dla rocznej samicy prawdopodobnie będzie dla niej zabójczy. Może mieć problemy z porodem. W dodatku rozmnażanie zwierząt poza zarejestrowanymi hodowlami w naszym kraju jest nielegalne i można jak najbardziej ponieść prawne konsekwencje z tego tytułu.
Kluska - Pon Kwi 29, 2013 12:29

Aktualne?
Karena - Czw Maj 23, 2013 03:39

Brak odzewu. Zamykam.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group