To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Archiwum - [Wronki] zaadoptuję 2 szczurki

Hysteria - Czw Mar 14, 2013 17:34
Temat postu: [Wronki] zaadoptuję 2 szczurki
Witam,

jestem tu dość nowa:) Zwierzęta mam od dawna, ale szczurów nigdy nie miałam (miałam kiedyś mysz, ale to daaawne czasy). Od jakiegoś czasu już ten pomysł chodzi mi po głowie i postanowiłam go jednak zrealizować. Ostatnio czytam, czytam i jeszcze raz czytam wasze ciekawe forum.

Tak więc w skrócie: właśnie kupiłam używaną klatkę szer.-69 cm, gł.-39 cm, wys.- 79 cm. Nad wyposażeniem będę musiała troszkę popracować, czas zasiąść do szycia :) Wydaje mi się, że klatka jest mniej więcej ok na 2 szczury.

Jak chodzi o karmienie: zacznę od karmy Tima Rattima lub JR Farm. Po pewnym czasie chciałabym przejść na własne mieszanki. Mam już ususzone różne różności: marchew, buraki, jabłka, cukinię, dynię, pietruszkę, liście pokrzywy itd. Oczywiście będą też dostawać świeże warzywa i owoce. Myślę też nad gotowaniem obiadków typu ryż/makaron/kasza plus warzywa plus mięsko (chociaż z mięskiem to chyba raz w tygodniu tylko). MOje psiaki jedzą suchą karmę, ale daję im też gotowane jedzenie, więc to kwestia tylko podebrania trochę dla sZczurasków. Wraz z pojawieniem się wiosny do diety wejdą też różne dzikie zieleninki, gałązki, zioła (mam też w planach założyć w tym roku własny warzywnik, ale nie wiem czy się wyrobię z ilością pracy - najgorzej to przekopanie terenu wr...). Mam też suszone stynki (takie rybki), to im powinno baardzo zasmakować :) No tak w skrócie chciałam napisać, ale wyszło trochę dłużej. W każdym razie na pewno będę się musiała jeszcze poduczyć i zmieniać jadłospis na bieżąco.

Szczurki - chcę od razu dwa. Preferuję chyba samiczki, chociaż ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła. Podoba mi się u samców to, że są bardziej miziaste, ale obawiam się tego, że często uczulają, więc sama nie wiem. Super gdyby były ze sobą już zżyte, może rodzeństwo. Super jak młodziutkie, urodzone w domu i "przyzwyczajone" do człowieka. Nie lubię czerwonych oczu. ALe jestem otwarta na propozycje.

Jakby co to zapraszam na "kawkę przedadopcyjną". Choć wiem, że to daleko, ja mieszkam nie w samych Wronkach, tylko jeszcze pod. Bywam w Poznaniu- teraz na przyklad będę 16.03 na wystawie zwierząt egzotycznych - jakby ktoś chciał się spotkać i pogadać ze mną, to będę tam od około 10-13.00, myślę.

To tyle. Nie wiem czy napisałam wszystko co trzeba, w razie czego proszę pytać.

cornflakegirl - Czw Mar 14, 2013 19:08

Myślę, że najszybciej znajdziesz ogonki szukając w dziale 'oddam' po prostu :)
Layla - Czw Kwi 11, 2013 19:15

Hysteria, Aktualne?
Hysteria - Nie Kwi 21, 2013 01:40

Aktualne, wciąż nie mam szczurków.
eva - Śro Maj 15, 2013 23:22
Temat postu: szczurek do adopcji
aktualne? mam piękną szczurcię 3 miesięczną dumbo czarną z białym brzuszkiem, bardzo inteligentna, Lakomczuszeki miziak, niestety szczurek poprzedni jest mało towarzyski, szukam dla niej lepszego domu, ze szcurkami, ktore będą sie z nią bawic. pozdrawiam
Mai-ah - Czw Maj 16, 2013 14:39

Hysteria, u mnie też jeszcze kilka panien na wydaniu http://forum.szczury.biz/...er=asc&start=30 jeśli jesteś zainteresowana to poproszę o wiadomość.
Karena - Sob Maj 25, 2013 01:24

Aktualne?
Hysteria - Sob Maj 25, 2013 20:16

Nie, chwilowo się wstrzymam ze szczurami


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group