To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Archiwum - kupię oswojoną samiczkę.

lassmichlaufen - Sob Gru 29, 2012 19:02
Temat postu: kupię oswojoną samiczkę.
Witam. Postanowiłam zakupić towarzysza dla mojej samiczki, nie chcę by był to kolejny szczurek z zoologa, gdyż słyszałam i czytałam, że lepiej wziąć zwierzaka z hodowli własnej. Miałby ktoś z Was młodego szczurka samiczkę do oddania? :) Pozdrawiam.
Niamey - Sob Gru 29, 2012 19:48

lassmichlaufen, tu masz dwa mioty, w których mogą być wolne maluchy:
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=13720
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=13717

trzeba wypełnić ankietę hodowcy i na pewno wykazać się chęcią poszerzania swojej wiedzy o szczurach :)

lassmichlaufen - Sob Gru 29, 2012 21:05

dziękuję! :)

[ Dodano: Sob Gru 29, 2012 21:13 ]
a nie miałby ktoś bliżej Rzeszowa, ewentualnie Krakowa zwierzaka do oddania? :wink:

Niamey - Sob Gru 29, 2012 22:13

lassmichlaufen, pewnie się coś znajdzie, ale musisz systematycznie sprawdzać dział "oddam"

A jeszcze odnośnie podawanych przeze mnie linków - z Warszawy na pewno da się znaleźć transport, tylko trzeba popytać na forach :)

lassmichlaufen - Sob Gru 29, 2012 22:51

przeszukuję wszystkie możliwe fora i kiepsko z okolicami Rzeszowa czy nawet Krakowa, głównie Warszawa. a nie chcę maleństwa narażać na tak długą podróż, wiem jak mój Ziem jeździ ze mną raz na jakiś czas do domu, nie jest to dla dzieciaka najlepsze. chyba zostanę skazana na kupno w zoologu. :)
Vaco - Sob Gru 29, 2012 23:11

ja jestem ze Świnoujścia a mam szczurki np. z Warszawy, Wrocławia... transport nie jest problemem tylko czasem trzeba poszukać/poczekać, a może niedługo się trafią szczurki do oddania w Twojej okolicy? naprawdę nie warto brać z zoologa :(
Niamey - Sob Gru 29, 2012 23:14

lassmichlaufen, branie z zoologa to jest żadna opcja :( To po prostu dawanie pieniędzy ludziom, którzy żyją z krzywdy zwierząt :(
Jestem z Warszawy, a miałam szczury m.in. z Krakowa, więc w drugą stronę transport też nie jest żadnym problemem, wystarczy odrobinę samozaparcia i się da ;)

smeg - Nie Gru 30, 2012 08:26

Podróże zupełnie nie przeszkadzają szczurom, jeśli są w dobrze zabezpieczonym transporterze, pod opieką odpowiedzialnej osoby, to całą drogę przesypiają ;) Ważne, żeby nie było za zimno i (jeszcze ważniejsze) za gorąco. Ja jestem z Gdańska, mam szczury z Warszawy, Krakowa, więc to naprawdę nie jest problem. Sama też jeżdżę ze swoimi ogonami np. do rodziców na Mazury. Tym bardziej, że nie trzeba samemu jechać po szczury, a może Ci je przywieźć przy okazji za darmo ktoś z forum, kto akurat jedzie na tej trasie (wątek transportowy).

Dodam jeszcze, że tzw. "hodowle domowe" to pseudohodowle i nie należy kupować zwierząt z takich miejsc. Owszem, będą pewnie bardziej zadbane i oswojone, niż szczurek z zoologa, ale osoby rozmnażające szczury w domu zazwyczaj nie znają się na ich genetyce i zasadach krzyżowania ze sobą rodziców, więc maluszki mogą być słabsze i bardziej chorowite. Oczywiście te szczurki także zasługują na dobre domy, stąd bogaty dział adopcji na forum, ale rozmnażacze nie zasługują, żeby im za to płacić ;)

Więc możesz przygarnąć szczurki za darmo od osoby prywatnej z portalu ogłoszeniowego albo z działu "Oddam" na forum. Płacić powinno się wyłącznie za szczury z rodowodem, z hodowli zrzeszonej w SHSRP. Linki do miotów z takich hodowli podała Niamey na początku tematu ;)

Przenoszę Twój temat do działu "Przyjmę", tam będzie lepiej pasował.

Kluska - Nie Sty 27, 2013 20:09

Aktualne?
Kluska - Pią Lut 08, 2013 17:58

Brak odzewu. Zamykam.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group